45. Kongregacja Odpowiedzialnych będzie się odbywać w naszym centrum, w Krościenku n. D., w dniu 27 lutego br. (sobota). Każdy należący do naszego Ruchu będzie mógł w niej uczestniczyć w trybie on-line. Uwaga!

W tym roku nie ma limitów miejsc dla uczestników z poszczególnych diecezji. Transmisja z kongregacji na kanale youtube: Oaza TV oraz na stronie www.oaza.pl.
Zapraszamy wspólnoty oazowe i kręgi Domowego Kościoła do przesyłania krótkich filmików z pozdrowieniami dla uczestników kongregacji on-line, które wpleciemy w transmisję. Filmiki o maksymalnej długości 30 sekund (a najlepiej linki do ich pobrania) w formacie mp4 lub podobnym, prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 lutego.
 
Program 45. Kongregacji Odpowiedzialnych 27.II. 2021:
 
9.00 – Jutrznia (przewodniczy ks. bp Krzysztof Włodarczyk);
9.45 – Otwarcie Kongregacji;
10.00 – Dr Robert Derewenda (KUL): Kontekst historyczny programu Prawda – Krzyż – Wyzwolenie;
10.45 – Prezentacja znaku i piosenki roku, pozdrowienia;
11.00 – Ks. bp Jacek Grzybowski (UKSW): Prawda jako podstawowy wymiar głoszenia Ewangelii w ujęciu ks. F. Blachnickiego.
11.30 – Materiał filmowy o powstającym Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku n. Dunajcem, pozdrowienia;
12-14 – Przerwa;
14.00 – Ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz (UKSW): Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Aspekty społeczne w nauczaniu ks. Blachnickiego.
14.30 – Komunikaty i pozdrowienia;
15.00 – Ks. Marek Sędek, Moderator generalny: Ruch Światło-Życie wobec aktualnych wyzwań społecznych.
15.30 – Ogłoszenia; podsumowanie Kongregacji: ks. bp Krzysztof Włodarczyk; 17 – Eucharystia w intencji beatyfikacji ks. F. Blachnickiego – ks. bp Jacek Grzybowski.
 
 
Piosenka i znak roku
 
Centralna Diakonia Jedności na spotkaniu w dniu 23 stycznia br. wybrała piosenkę i znak roku. Piosenką roku 2021 została wybrana pieśń: Dziś Kościele żyjącego Boga wstań.