publicystyka

 

 

 

 

Porozmawiajmy o Oazie…

Diakonia Komunikowania Społecznego oddaje głos Oazowiczom!  Zachęcamy szczególnie animatorów i diakonie specjalistyczne do publikacji artykułów o szeroko rozumianej tematyce oazowej. Chcesz wyrazić swoje zdanie, przybliżyć jakiś temat, a może zaproponować innym coś ciekawego? Napisz parę słów i wyślij do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział publicystyka czeka na Ciebie!

 

Jak poprowadzić spotkanie online na Discordzie?

Ruszamy z akcją #nieodwołujemy! Pomimo pandemicznej sytuacji, w której nie możemy spotykać się tradycyjnie w swoich wspólnotach, nie chcemy rezygnować ze swojej formacji. Diakonia Komunikowania Społecznego przygotowała tutorial, w jaki sposób można prowadzić spotkania formacyjne online z wykorzystaniem aplikacji Discord.

Czytaj więcej: Jak poprowadzić spotkanie online na Discordzie?

Spotkajmy się! - przegląd komunikatorów

 

komunikatory

Znów stajemy przed wyzwaniem! Ponieważ mamy ograniczone możliwości spotykania się w tradycyjny sposób, przenosimy spotkania formacyjne w rzeczywistość internetową. Chciałbyś, żeby Twoja wspólnota nie ustawała w formacji mimo pandemii? Nie wiesz jak to zrobić? Zobaczcie w jaki sposób można zorganizować spotkania online.

Przygotowaliśmy dla Was przegląd najpopularniejszych komunikatorów, których można używać podczas prowadzenia spotkań online. Wszystkie wymienione programy umożliwiają kontakt głosowy i wizualny, a także udostępnianie ekranu. Są również darmowe.

 

 

Czytaj więcej: Spotkajmy się! - przegląd komunikatorów

O jeden krok dalej...

IMG 20200308 161117

 

Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie” powołała Konferencja Episkopatu Polski w roku 2000. W ten sposób zrealizowana została wizja ks. Blachnickiego, który już od początku lat 80-tych zabiegał o to by Ruch znalazł swoje odzwierciedlenie w Kościele i jeszcze bardziej w niego wzrastał. Widział w ten sposób zabezpieczenie dla całego charyzmatu i bogactwa Ruchu oraz aprobatę i potwierdzenie przez autorytet Kościoła.

Czytaj więcej: O jeden krok dalej...