94510940 1936334999844746 3649435712865959936 n Nie zwalniamy tempa! Mimo że pozostajemy w domach, nie odwołujemy naszych działań. Formacja, przygotowanie rekolekcji czy nawet coroczne akcje – wszystko to wciąż trwa, choć w nieco zmienionej formie. Oddajmy więc głos naszym Oazowiczom...


Hej wszystkim!
Chciałam opowiedzieć wam o odprawach przedrekolekcyjnych… Ostatnio wraz z księdzem Kamilem Kuchejdą przeprowadziliśmy odprawę (jedną z tych, które miały nas przygotowywać do rekolekcji wakacyjnych).


W czasie, w którym zaleźliśmy się wszyscy, gdy już odpoczęliśmy od licznych spotkań, poczuliśmy, że zaczęło nam ich brakować, dlatego właśnie spotkaliśmy się (niestety, wiadomo) w formie on-line. To było bardzo dobre spotkanie Wspólnie odczytaliśmy Słowo Boże i podzieliliśmy się naszymi przemyśleniami. Mogliśmy wymienić się także spostrzeżeniami odnośnie do tego, jak przeżywamy obecną sytuację.
Spotkanie to wniosło na pewno dużo światła w nasze serca! Dziękuje moim animatorom za to, że chcieli się podzielić swoimi doświadczeniami, czasem i uśmiechem. W podobny sposób odbyło się ostatnie Studium Animatora oraz odprawa animatorów w naszej parafii w Zebrzydowicach. Polecam wszystkim spotkać się przynajmniej w tej formie.


Aleksandra Gworys

 

W tradycję parafii św. Macieja w Andrychowie wpisała się już Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa o godzinie 21:00, którą prowadzi młodzież oazowa – czyli my! Dlatego jak co roku rozpoczęliśmy przygotowania z dużym wyprzedzeniem. Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany. Musieliśmy odwołać nasze cotygodniowe spotkania formacyjne, co jednocześnie postawiło przygotowywane przez nas Misterium pod wielkim znakiem zapytania.
Postanowiliśmy #nieodwoływać! Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych oazowiczów udało nam się napisać i skompletować wszystkie stacje, a nasz ksiądz moderator dopełnił dzieła. Razem z księdzem wikariuszem z naszej parafii odczytali w Wielki Piątek nasze rozważania, a my łączyliśmy się z nimi na modlitwie przez transmisję on-line. W tym roku tekstom naszych rozważań towarzyszyły słowa świętego Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
„Każdy z was młodzi przyjaciele ,znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę , o którą nie może nie walczyć .Jakiś obowiązek powinność od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd
i wartości , które trzeba utrzymać i bronić!” -  mówił św. Jan Paweł II.
Naszym Westerplatte była Droga Krzyżowa, o którą nie można nie było nie walczyć. Nie mogliśmy wyjść z domu, ale Chrystus i tak wyszedł z grobu trzeciego dnia. Alleluja!


Ola


A jak to wygląda w Waszych parafiach? Spotykacie się online? Koniecznie pochwalcie się na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.