88395990 233322767821778 89891165834313728 n Powoli żegnamy zimowe miesiące, wyczekując z niecierpliwością pierwszych wiosennych promieni słońca. Jednak nasi Oazowicze udowadniają, że luty wcale nie jest taki zły – wystarczy go spędzić w miłym towarzystwie i w kreatywny sposób. Zobaczcie sami!

Parafia pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach

21 lutego nasze oazowe spotkanie zaczęliśmy od próby śpiewu przed Mszą. Następnie całą wspólnotą przeżyliśmy Eucharystię, po której udaliśmy się do naszych salek. W ramach spotkania ogólnego mieliśmy wykonać kreatywne zadania w kilku mniejszych grupach. Graliśmy również w integracyjną grę słowną przy herbacie i słodkościach.

Później rozeszliśmy się do swoich grup na spotkania formacyjne, podczas których rozważaliśmy Pismo Święte i dzieliliśmy się doświadczeniami i naszymi przemyśleniami na dane tematy.
Nasze spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem księdza.


Parafia pw. św. Józefa w Bielsku-Białej os. Złote Łany

28 lutego jak w każdy piątek nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą o godzinie 18, na której pełniliśmy posługi przy śpiewie i przy ołtarzu, a po której poprowadziliśmy Drogę Krzyżową dla młodzieży naszej parafii. W salkach katechetycznych w ramach "poważnych wieczorów" wysłuchaliśmy konferencji naszego księdza opiekuna wprowadzającej nas w czas Wielkiego Postu, po czym udaliśmy się na spotkania formacyjne w małych grupach.

Parafia pw. NSPJ w Kętach

W tym miesiącu nasza oaza postawiła na naukę połączoną z rozrywką. W okresie ferii zimowych zorganizowaliśmy wieczór filmowy. Pojawił się na nim między innym film pt. "Chata", który pomógł nam dostrzec Trójcę Świętą z innej perspektywy. Mieliśmy także okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat Ruchu Światło-Życie, biorąc udział w zorganizowanym w naszej parafii konkursie "Postaw na milion". Odbył się on w ramach spotkań w grupach. W rozgrywce padły pytania między innymi na temat życia i działalności Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz na temat naszej diecezji
i podejmowanych przez nią działań. To był wspaniały czas, a zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Dziękujemy wspólnotom, które wzięły udział w DKSowym Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje i zdjęcia z marca czekamy pod tym samym adresem, co zawsze :D *

ozio_gallery_nano

*Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.