Przeswietlenie Mamy nadzieję, że nowy rok pełen jest u Was dobrych momentów i spotkań (zwłaszcza z Najważniejszym). Tymczasem wróćmy jeszcze do wydarzeń minionego roku, a konkretnie do świątecznej atmosfery grudnia. Jak minął ostatni miesiąc Oazowiczom z…


…parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie)

20 grudnia rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Mszy Świętej o godzinie 18:00. Następnie udaliśmy się do salek przy kościele, gdzie po krótkich przygotowaniach przeszliśmy do świętowania, rozpoczynając wigilijkę. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem, a następnie zjedliśmy ze smakiem barszcz z uszkami. Na zakończenie odśpiewaliśmy kilka kolęd, radośnie wyczekując przyjścia Pana.

…parafii pw. Narodzenia NMP w Inwałdzie

W Inwałdzie tradycyjnie oaza młodzieżowa odwiedziła parafian, śpiewając kolędy i pastorałki. Nasza grupa liczyła około 28 osób, a kolędowaliśmy przez 4 dni. Cytując jedną z odwiedzonych osób: "Kochana młodzieży inwałdzka jesteście fantastyczni. Szaleństwo jak co roku! Czekamy na was za roooookkk!!!" Słysząc takie słowa, budzi się w nas radość. Odkrywamy sens głoszenia Dobrej Nowiny i samego Bożego Narodzenia, które jest początkiem życia naszego Zbawiciela.


…parafii pw. św. Piotra i Pawła w Skoczowie

Nasza wspólnota grudzień przeżyła bardzo obficie oraz radośnie. Ten miesiąc był miesiącem uszczęśliwiania ludzi w naszej parafii – zarówno tych dużych, jak i tych małych. 6 grudnia do mniejszych parafian zawitał Święty Mikołaj. Przybył on w asyście śpiewających aniołków oraz niegrzecznych diabełków. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się nowej piosenki dla Mikołaja oraz mogły pośmiać się trochę z niezdarnych diabłów. Nasza oaza nie zapomniała także o starszych osobach, które przyjmują sakramenty święte w swoich domach. Przygotowaliśmy dla nich mały podarunek w postaci pięknie ozdobionych przez młodzież oazową pierniczków. Grudniowe spotkania oazowe zakończyliśmy wspaniałą wigilijką, na której złożyliśmy sobie życzenia. Łamaliśmy się opłatkiem oraz kolędowaliśmy przy dźwięku gitar i akordeonu.


Dziękujemy wspólnotom z Osiedla Karpackiego, Inwałdu i Skoczowa, a na relacje i zdjęcia ze stycznia czekamy (tradycyjnie!) na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ozio_gallery_nano