przeswietlenie Motywem przewodnim listopadowego Prześwietlenia Miesiąca są Oazy Modlitwy lub rekolekcje weekendowe lub weekendówki – zresztą, nieważne jak nazywacie to w Waszych wspólnotach, wszyscy wiemy, o co chodzi! Zapraszamy do lektury!

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce

W dniach 8-10 listopada nasza wspólnota przeżywała Oazę Modlitwy. Pojechaliśmy do Trzebini k. Żywca, by tam zatrzymać się w codzienności naszego życia. Tematem rekolekcji było tegoroczne hasło "Wolni i wyzwalający".

W piątkowy wieczór wyciszyliśmy nasze serca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie sobotnich spotkań w grupach dowiedzieliśmy się jakie cechy, wg ks. Blachnickiego, posiada człowiek prawdziwie wolny. Pogodne popołudnie w ciekawy sposób przybliżyło nam myśli św. Jana Pawła II na temat wolności, zaś obejrzenie filmu "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa" pomogło nam zrozumieć Bożą walkę o wyzwolenie nas od grzechu. Nie zabrakło także Eucharystii, Namiotu Spotkania oraz spaceru. W niedzielę naszą uwagę skierowaliśmy na miłość, bez której człowiek nie może być prawdziwie wolny. Eucharystia i świadectwa były umocnieniem na koniec rekolekcji.
Mamy nadzieję, że owoce tej Oazy Modlitwy będą wciąż pojawiać się w naszym życiu, przypominając jakim, zarówno darem i wyzwaniem jest bycie wolnym i wyzwalającym. Chwała Panu, że dzięki Jego łasce mogliśmy przeżyć rekolekcje!

Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

W dniach 22-24 listopada 2019r. Oaza Młodzieżowa z naszej parafii brała udział w rekolekcjach weekendowych w Bystrej. Ten święty czas rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w piątek. Rekolekcje spędziliśmy na modlitwie, nauce o Panu Bogu, a także zabawie. Tematem rekolekcji były słowa: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Mówiliśmy o tym jak są one ważne i jak bardzo trzeba uważać, w jakich sytuacjach ich używamy, ponieważ nie są to słowa bez znaczenia. W odniesieniu do Boga słowa te niosą szczególne przesłanie. Gdy kierujemy je z pełną świadomością do naszego Pana, okazujemy mu miłość i traktujemy go z szacunkiem. Spotkaliśmy żywego Jezusa w adoracji. Modlitwa, konferencje i spotkania przeplatane były rozrywką. Odbył się wieczór gier planszowych, a także cudowny pogodny wieczór, o którym nie można zapomnieć. Nasi animatorzy przygotowali teleturniej wzorowany na programie telewizyjnym - „Kocham Cię Polsko”, podczas którego było mnóstwo zdrowego śmiechu i radości. Śpiew i nauka nowych piosenek religijnych oraz gra na instrumentach umilały nam ten święty czas. Rekolekcje w Bystrej pozwoliły nam odpocząć od trudu dnia codziennego, a przede wszystkim spotkać się z żywym prawdziwym Bogiem. Dziękujemy siostrom Jadwieżankom za ciepłe przyjęcie i pyszne posiłki. Czuliśmy się u nich jak w domu.
Za ten wspaniały czas – Chwała Panu!


Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie

W tym roku nasze jesienne rekolekcje przeżywaliśmy w Międzybrodziu Bialskim. Tematem naszych rozważań była "wolność". Mówiliśmy o tym, że Bóg dając nam przykazania, nie chce nas zniewalać, lecz chce byśmy dzięki nim mogli żyć w wolności. Rozmawialiśmy także o przebaczaniu. W trakcie spotkań w grupach każdy z nas znalazł kamień, który nosił ze sobą przez cały dzień. Symbolizował on urazy, które nosimy w sercu, a podczas wieczornej adoracji mogliśmy oddać go Sercu Jezusa. Wysłuchaliśmy także konferencji ks. Kamila, który mówił o zagrożeniach, jakie czekają na nas w Internecie. W ostatni dzień rozmawialiśmy o tym jak odnaleźć i realizować swoje powołanie w wolności. Chwała Panu za ten cudowny czas!

Dziękujemy wspólnotom za udział w listopadowym DKSowym Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje i zdjęcia z grudnia czekamy tradycyjnie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ozio_gallery_nano