pm Wieczory uwielbienia, sprzedawanie zniczy i rekolekcje weekendowe – Oazowicze z naszej diecezji po raz kolejny udowadniają, że słowo „nuda” dla nich nie istnieje! Zresztą, przeczytajcie sami…


Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

26 października Oaza i młodzież z parafii św. Macieja w Andrychowie wzięła udział w zorganizowanym wyjeździe na uwielbienie ,,Umiłowani”, które miało miejsce na Tauron Arenie w Krakowie.

Słowo głosił o. Adam Szustak i o. Tomasz Nowak, a całe spotkanie ubogacał swoim śpiewem zespół ,,Owca”. Mieliśmy okazję razem z tysiącami ludzi wychwalać Boga. Dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę nie znamy swojego imienia. Ma ono warstwy i znaczenia, które ciągle poznajemy i przez to odkrywamy siebie. Jest jednak Ktoś, kto doskonale zna nasze imię. Jest to Jezus, który woła nas tak jak Zacheusza siedzącego na drzewie. ,,Jezus nie jest chłopakiem z dyskoteki, który stoi pod ścianą” – mówili ojcowie, którzy razem z nami uwielbiali Boga śpiewem i tańcem. 

Tego wieczoru mogliśmy doświadczyć prawdziwej radości Dzieci Bożych, której czasami brakuje w naszej codzienności. Wszyscy opuściliśmy kościół Tauron Arenę z uśmiechem na twarzy, nie mogąc doczekać się kolejnego vloga na kanale ,, Langusta na palmie”.

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie

Nasza wspólnota angażuje się w wiele różnych akcji. W tym miesiącu, jak co roku, postanowiliśmy sprzedawać znicze. Zysk z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na nasze oazowe rekolekcje. Sprzedaż rozpoczęliśmy w trzecią niedzielę października. Ludzie, wiedząc jaki jest nasz cel, chętnie stawali przy stoisku i kupowali nasze produkty. Kiedy siedzieliśmy razem przy stoisku, mieliśmy okazję lepiej się poznać z nowymi uczestnikami Oazy i wspólnie wpadliśmy na kilka przedsiębiorczych pomysłów. Nasze coroczne przedsięwzięcie ze zniczami sprawia, że spędzamy wspólnie więcej czasu, lepiej się poznajemy i zbieramy potrzebne nam pieniądze na rekolekcje.

Parafia pw. św. Mikołaja w Pierśćcu

W dniach 18-20 października w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje weekendowe w Brennej. Tym razem były to nieco inne rekolekcje niż dotychczas, ponieważ były one oparte na podstawie filmu ,,Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa”. W piątek wieczorem zaczęliśmy od Eucharystii, na której ks Krzysztof wprowadził nas w tematykę rekolekcji. Zaraz po kolacji zebraliśmy się na salce, aby obejrzeć wspólnie film pod ciepłymi kocykami.
Sobota była bardzo intensywna pod względem napiętego grafiku, ale uczestnicy spisali się na medal. Tematem sobotnich spotkań była pokusa i zdrada. Zastanawialiśmy się nad grzechem i słabością człowieka. Szukaliśmy odpowiedzi jak możemy to w sobie zwalczać.
Nie zabrakło również m.in. takich punktów programu jak Namiot Spotkania, Wyprawa Otwartych Oczu, Różaniec oraz oczywiście Eucharystia. Wieczorem został zorganizowany pogodny wieczór, który był wypełniony radością, śmiechem, tańcami. Natomiast na tym jeszcze nasz dzień się nie zakończył, ponieważ czekała na nas adoracja Najświętszego Sakramentu. Osobiście czuję wdzięczność i wielką wiarę, wspominając tę adorację. Widząc uczestników chwalących Boga z uniesionymi rękoma, z pieśnią na ustach, można było wołać szczere: „dziękuję”!
Tematem niedzielnych rozważań była ofiara. Porównywaliśmy ofiarę Aslana z ofiarą Jezusa Chrystusa. Zobaczyliśmy miłość w krzyżu Chrystusa i to, jak bardzo jesteśmy cenni w oczach Boga oraz jak bardzo nas kocha. Podczas Eucharystii otrzymaliśmy drewniane, otwierane ikony, które mają nam przypominać o drzwiach do Boga. Na koniec w ramach obiadu pojechaliśmy nacieszyć nasze brzuszki w pizzerii :)
Za ten czas niech będzie Chwała Panu!

A jak spędzacie listopad w Waszej wspólnocie? Pochwalcie się relacjami i zdjęciami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

73045518 456551345216836 4655314231795646464 n

IMG 20191026 190109

IMG 20191026 203053

IMG 20191026 221544