IMG 20190920 193250 Jak ten czas leci! Za nami już pierwszy miesiąc nowego roku formacyjnego. Zapytaliśmy oazowiczów z naszej diecezji, jak minął im wrzesień. Przeczytajcie, co nam odpowiedzieli...

Parafia pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach

Jak co tydzień w piątek zaczęliśmy naszą oazę od próby śpiewu przed Mszą. Choć na początku było nas niewiele, z Bożą pomocą daliśmy radę poprowadzić śpiew na Eucharystii, która jest najważniejszym wydarzeniem podczas naszych piątkowych spotkań.


Na pogodnym wieczorze mieliśmy szansę zintegrować się i lepiej poznać poprzez różne ćwiczenia i zabawy, przy których nie brakowało śmiechu. Podczas spotkań formacyjnych w grupach mieliśmy okazję do podzielenia się ze sobą swoimi doświadczeniami i trudnościami w czytaniu Pisma Świętego czy porozmawiania o Bożym planie zbawienia. Oazę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem udzielonym nam przez księdza moderatora.

 

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie

Wieczorem 13 września nasza oaza spotkała się wraz z innymi grupami parafialnymi, aby rozpocząć nowy rok formacyjny. Po uroczystej Mszy świętej każda wspólnota otrzymała świecę. Następnie spotkaliśmy się w salkach katechetycznych. Dzieliliśmy się świadectwami z rekolekcji oraz z Taizé, w którym uczestniczyła jedna z naszych oazowiczek.
Dzień później pojechaliśmy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbył się w żywieckim amfiteatrze. Podczas niego mieliśmy okazję skorzystać z sakramentu pokuty, wziąć udział w Eucharystii oraz wysłuchać koncertu zespołu Ahawa, którego dwoje członków należy do naszej wspólnoty. To był bardzo owocny weekend!

 

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach Łęgu

We wtorek 10 września w parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu odbyło się parafialne rozpoczęcie roku formacyjnego. Wspólnie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą. Po Eucharystii spotkaliśmy się na ognisku, podczas którego spożyliśmy agapę i integrując się przez gry i zabawy, wspólnie spędziliśmy czas. Całe wydarzenie zakończyliśmy modlitwą i umocnieni duchem wspólnoty rozeszliśmy się do naszych domów.

 

Jesteśmy przekonani, że pamiętacie, na jaki adres wysyłać relacje i zdjęcia z października (ale zapominalskim przypomnimy raz jeszcze: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

ozio_gallery_nano