IMG 20190519 1225371 Oto przed Wami dłuuugo wyczekiwane DKSowe Prześwietlenie Miesiąca! Przeczytajcie, jak maj spędziły wspólnoty z…


…parafii pw. św. Macieja w Andrychowie

W dniach 17-19 maja nasza wspólnota z parafii św. Macieja w Andrychowie przeżywała wiosenne rekolekcje weekendowe w Lipniku. Tym razem zajęliśmy się tematem ,,Wspólnoty”. Był to czas refleksji wypełniony modlitwą i radością z bycia razem. W przerwach między punktami programu graliśmy w karty i gry planszowe. Niektórzy ćwiczyli swoje umiejętności, grając na gitarach, a inni wykorzystywali swoje talenty, wykonując wpis do kroniki, którą prowadzą goszczące nas siostry.


Przez cały ten czas staraliśmy się zgłębiać zagadnienie ,,Wspólnoty” zarówno w praktyce, jak i w teorii. Na spotkaniach i kazaniach padały pytania: Czym ona jest? W jaki sposób odpowiedzialnie ją budować? Lub co może jej zagrażać? Razem zastanawialiśmy się, czy jesteśmy grupą ludzi nie czujących odpowiedzialności i przywiązania za i do siebie nawzajem, czy wspólnotą, którą chcemy razem budować wspierając się w poznawaniu Boga i samych siebie.
Istotą tworzenia wspólnoty, oprócz wspólnej modlitwy, jest spędzanie razem czasu, dlatego po kolacji odbył się pogodny wieczór. W grupach wcielaliśmy się w polskich turystów gotowanych w kotle przez tubylców, członków mafii, superbohaterów oraz ostatnich ludzi żyjących w erze dinozaurów, którym drogę wskazywał niewidomy indianin. Był to popis naszej kreatywności, a śmiechu i zabawy było co niemiara!
Sobotę zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której jeszcze raz mogliśmy zastanowić się nad omówionymi tego dnia treściami.
W niedzielę po nabożeństwie majowym i Eucharystii ze smutkiem musieliśmy opuścić Lipnik, w którym mogliśmy przebywać tylko dzięki życzliwości zgromadzenia zakonnego Sióstr Szkolnych de Notre Dame, o których pamiętamy w modlitwie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak modlić się o owoce tego świętego czasu rekolekcji i czekać na nie cierpliwie. Teraz już wiemy, że ,,Razem raźniej!".

 

..parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie

W maju do naszej parafii przyjechali przemili kleryk Bartek i diakon Mikołaj. Spotkali się z młodzieżą, aby porozmawiać o różnych rodzajach powołań życiowych. Opowiedzieli nam również o tym jak wygląda życie w seminarium. Było to bardzo ciekawe i budujące spotkanie.
Również w tym miesiącu uczciliśmy urodziny naszego opiekuna - księdza Tomasza. Całą wspólnotą uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której na spotkaniu oazowym wspólnie świętowaliśmy zajadając ciasto i śpiewając radosne piosenki.

To już ostatnia szansa, by pojawić się w DKSowym Prześwietleniu Miesiąca w tym roku formacyjnym! Na zdjęcia i relacje z czerwca czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ozio_gallery_nano