DSC06641 Wciąż jeszcze trwamy w radości okresu wielkanocnego! Przeczytajcie więc, jak pod znakiem przygotowań do Triduum Paschalnego i przeżywania Zmartwychwstania upłynął oazowiczom kwiecień!

Parafia Chrystusa Króla w Bielsku-Białej-Leszczynach

W parafii Chrystusa Króla na Leszczynach jak co roku rozbrzmiał piękny śpiew na chwałę Bożą. Na czas Triduum Paschalnego zawiązała się schola, złożona z aktualnych i byłych oazowiczów. Śpiewaliśmy z całego serca, służąc naszym głosem całej wspólnocie parafialnej.


Przygotowania zaczęły się już półtora miesiąca wcześniej, przed Wielkim Postem i trwały przez cały ten czas - co sobotę wieczorem odbywała się próba z coraz piękniejszym śpiewem. W tym roku, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza, schola mogła także śpiewać do nowych mikrofonów, co pozwoliło jeszcze lepiej przeżywać Triduum.
Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego trwał śpiew od pełnych zadumy pieśni o Męce Pana, przez oczekiwanie nowego Życia, aż do pełnych radości i wdzięczności psalmów czy Sekwencji Wielkanocnej. Co więcej, zbieraliśmy się także każdego ranka na śpiewie Liturgii Godzin, tak aby przeżyć te święta jeszcze bardziej z Bożym Słowem.
Piękny był w tym roku śpiew na chwałę Pana. Mamy nadzieję, że taki będzie za rok. Potrzebujemy do tego nowych ludzi, także Ciebie drogi Czytelniku - czuj się zaproszony!

 

Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

Jak co roku Wielki Post był dla oazowiczów z parafii św. Macieja w Andrychowie bardzo pracowitym czasem. Po raz kolejny przypadł nam zaszczyt poprowadzenia Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Przygotowania rozpoczęły się już w marcu. Wymagało to od nas wiele pracy i zaangażowania.
Dużo czasu zajęło nam pisanie stacji i wymyślanie krótkich inscenizacji.
W tym roku pragnęliśmy zwrócić uwagę parafian na ludzkie problemy, obok których zdarza nam się przejść obojętnie, być może ze strachu lub poczucia bezradności. My jednak zatrzymaliśmy się przy człowieku niewidomym, chorym na padaczkę, bezdomnym, alkoholiku, starszej osobie czy człowieku wyśmiewanym i odtrąconym przez rówieśników.
W każdej z przedstawionych sytuacji ludzie szukali znaku miłości Chrystusa. Zastanawiali się nad celem własnego cierpienia i planem Boga na ich życie. Na te wszystkie pytania Bóg ma dla nas jedną odpowiedź: „Kocham Cię, człowieku.”
Skoro nasi bohaterowie uwierzyli w Boży plan, to czy my przestaniemy bać się krzyża naszej codzienności, który jest miłością?


Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie


Kwiecień w naszej parafii minął bardzo szybko – pracowicie i owocnie. Nasza wspólnota pomagała przy corocznej skoczowskiej drodze krzyżowej na Kaplicówkę. W tym roku każdy z uczestników tej drogi mógł poczuć ciężar krzyża, niosąc go przez chwilę na własnych ramionach.
Jak co roku w ostatni weekend Wielkiego Postu tworzyliśmy wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju palmy, które sprzedawaliśmy parafianom w Niedzielę Palmową. Dochód przeznaczyliśmy m. in. na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.
Również w Niedzielę Palmową Eucharystię w naszej parafii ubogaciliśmy śpiewem i grą na instrumentach, a reprezentacyjna część oazy wybrała się do Bielska-Białej, aby wspólnie z diecezją świętować Dzień Młodzieży.
Podczas Triduum Paschalnego łączyliśmy się z cierpiącym i umierającym Chrystusem, czuwając przy Jego grobie, a co najważniejsze - wszyscy cieszyliśmy się z Jego zmartwychwstania!
Alleluja!

 

Dziękujemy wspólnotom z Leszczyn, Andrychowa i Skoczowa, a na relacje i zdjęcia z maja tradycyjnie czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ozio_gallery_nano