20190220 130234 Luty już za nami. Jak ten czas leci! Chociaż to najkrótszy miesiąc w roku, wspólnoty z naszej diecezji znalazły mnóstwo sposobów, by wykorzystać go w stu procentach. Zresztą, przekonajcie się sami…


Parafia pw. św. Bartłomieja w Czańcu


W piątek 22 lutego w parafii pw. św. Macieja w Andrychowie odbyła się kolejna edycja Kościoła Młodych. Zdecydowaliśmy, że razem z z naszą czaniecką wspólnotą się tam wybierzemy. Wieczór zaczął się od Eucharystii, a po niej mikrofon przejął zespół Fausystem.

Zaczął uwielbienie Boga genialnym śpiewem, którym zaraził całą młodzież w świątyni. Piosenki były przeplatane świadectwami członków zespołu. Później został wystawiony Jezus w monstrancji, ale wokaliści dalej uwielbiali. Na koniec było błogosławieństwo osobiste Najświętszym Sakramentem i... koniec, do domu! To był naprawdę cenny czas dla każdego z nas, uwielbienie wspaniałe i takie wręcz profesjonalne, a wszystko to dla naszego Taty – myślę, że Mu się podobało.

 

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach

Piątkowe spotkanie jak zwykle zaczęliśmy wspólną modlitwą oraz śpiewem, podczas którego chwaliliśmy Pana, trenując nasze głosy. Podczas Eucharystii podejmowaliśmy różnorakie posługi, a następnie powróciliśmy do salek katechetycznych, aby uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych. Każda z grup poznawała nowe treści, które owocują lepszym poznaniem Boga, jak i drugiego człowieka oraz przygotowują do uczestnictwa w Oazie wakacyjnej. Po spotkaniach w grupach nastąpił moment na integrację całej wspólnoty podczas pogodnego wieczoru. Towarzyszyły nam zabawy takie jak: ,,Kto jest kim?”, „Autobus” i „Alarm”. Oprócz świetnej zabawy nie zabrakło również czasu, aby móc lepiej zrozumieć Pismo Święte, w czym pomógł nam ksiądz moderator podczas swoich konferencji. Nasze spotkania zakończyliśmy modlitwą oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

20190220 130404


Parafia pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach

Ferie zimowe już za nami i każdy wraca do szkoły, ale może warto z uśmiechem wrócić do minionych zdarzeń. Razem z naszą wspólnotą leszczyńską mieliśmy przez ostatnie dwa tygodnie kilka wartych wspomnienia spotkań towarzyskich. W sobotę 9 lutego zorganizowaliśmy wieczór planszówek w naszej parafii. Świetny sposób na zabawę, ale także na pogadanie nie tylko o sprawach poważnych, ale także śmiesznych i zabawnych ze wszystkimi oazowiczami. Uruchomiliśmy także machinę ciekawej zabawy młodzieżowej: Mafia 3D. (Jeśli nie znacie zasad tej gry, to polecam – nauczcie się). W następnym tygodniu, w środę 20 lutego, byliśmy także w bielskim parku trampolin ,,GoJump”. Tam skakania, wygłupów i obrotów była cała moc! Zabawnie było zobaczyć zazwyczaj poważnych ludzi, jak skaczą po linach i rzucają się do basenu pełnego piankowych gąbek. Słowem - świetny czas odpoczynku i zabawy. Choć w tym wszystkim najlepsze było to, że wspólny czas po prostu daje radość!

 

Dziękujemy wspólnotom z Czańca, Buczkowic i Leszczyn za udział w Przeświatleniu Miesiąca, a na relacje i zdjęcia z marca czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.