51141387 349591329207272 8178391504302112768 n Mamy nadzieję, że wypełnianie noworocznych postanowień wychodzi Wam dokonale! Może jednym z nich będzie pojawienie się Waszej wspólnoty w Prześwietleniu Miesiąca? Nieustannie czekamy na Wasze relacje i zdjęcia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a tymczasem zobaczcie, co przygotowały dla Was wspólnoty z…


…parafii pw. św. Macieja w Andrychowie


W okresie bożonarodzeniowym nasza Oaza postanowiła podzielić się Dobrą Nowiną z mieszkańcami miasta i wyruszyła na ,, oazowe kolędowanie”. Oczywiście musieliśmy się odpowiednio przygotować do tego przedsięwzięcia. Kolędy ćwiczyliśmy już od połowy grudnia, a każdy z kolędników miał przygotowany ,,zawodowy” strój. Nie mogło zabraknąć wspaniałej Gwiazdy Betlejemskiej, którą zgodziła się nam pożyczyć Oaza Rodzin. Kolędowaliśmy przez kilka dni, chodząc po okolicy z gitarami, wesoło śpiewając kolędy oraz recytując wierszyki o Nowonarodzonym Dzieciątku. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością ze strony mieszkańców, którzy wpuszczali nas do swoich domów. Na trasie naszego kolędowania nie mogło zabraknąć plebanii oraz domu sióstr służebniczek. Pomimo zimna humor nam dopisywał, a wspólne spędzony czas przyniósł dużo radości i nowych wspomnień. Kto wie, czy kolędowanie nie stanie się naszą nową oazową tradycją?


…parafii pw. św. Mikołaja w Pierścu


Styczeń był bardzo pracowitym miesiącem dla naszej oazy. W dniu 04.01.2019 r. jak co miesiąc spotkaliśmy się na pierwszopiątkowej Mszy, na której we wspólnej modlitwie wynagradzaliśmy nasze grzechy Jezusowi. Dwa dni później tj. 06.01. zgodnie z naszą oazową tradycją wybraliśmy się na kolędowanie w domach osób z naszej wspólnoty, w tym również zagościliśmy w rodzinnym domu naszego księdza wikarego w Słotwinie, gdzie załapaliśmy się na przegląd kolęd w tamtejszej parafii. 18.01. mieliśmy okazję wystąpić na spotkaniu opłatkowym w Roztropicach. Pod koniec miesiąca, a dokładnie 27.01 na każdej Mszy świetej przedstawiliśmy nasze jasełka całej parafii w Pierśćcu. Było to dla nas niesamowite doświadczenie. Świetnie bawiliśmy się przez cały miesiąc, mogąc dzielić się naszą "twórczością" z innymi.


…parafii pw. św. Stanisława w Andrychowie


Nasze piątkowe spotkanie zaczęło się jak co tydzień Mszą świętą o godz.18:00. Następnie udaliśmy się do naszej salki, gdzie rozpoczęły się spotkania w grupach. Poznawane na nich treści owocują długimi dyskusjami. Dzięki nim poznajemy nie tylko Boga, z różnego punktu widzenia, ale również siebie nawzajem. Po zakończonych spotkaniach rozpoczął się wspólny śpiew. W ten sposób spędziliśmy pół godziny, ucząc się nowych pieśni, bawiąc się i wychwalając Pana.
Punktem końcowym całego spotkania była konferencja naszego księdza moderatora. Poruszył w niej temat wspólnoty. Tego, czym jest, czym powinna być oraz jak każdy z nas ją tworzy. Każdy z nas mógł znaleźć w niej coś dla siebie: myśl, cytat czy własne przemyślenie. Całe spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

ozio_gallery_nano

 

Dziękujemy wspólnotom z Andrychowa oraz Pierśca za udział w Styczniowym Prześwietleniu Miesiąca i do zobaczenia za miesiąc!