48919641 765251580540205 5101037163156340736 n „Hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła...” A może nie taka zła, skoro można wspólnie spędzać czas na tyle ciekawych sposobów? Przeczytajcie, jak ostatni miesiąc roku spędzili oazowicze z...

...parafii pw. NSPJ w Kętach

Grudzień był bardzo pracowitym miesiącem dla naszej oazy. W tym roku zdecydowaliśmy się na wystawienie tradycyjnych jasełek. W ramach przedstawienia zorganizowaliśmy także wspólne świąteczne kolędowanie. Co więcej, w niedzielę 10 grudnia mieliśmy przyjemność po raz kolejny współorganizować Nabożeństwo Akatystowe ku czci Najświętszej Marii Panny.


Nie obeszło by się również bez wspólnego oazowego kolędowania u rodzin i przyjaciół.Oprócz naszych bliskich odwiedziliśmy również Siostry Zmartwychwstanki. Dziękujemy wszystkim którzy nas ugościli!

 

...parafii pw. Narodzenia NMP w Kończycach Małych

28 grudnia w Kończycach odbyła się wigilijka oazowa, podczas której każdy mógł złożyć sobie życzenia oraz zintegrować się międzygrupowo. Był to wyjątkowy czas radości, kiedy dołączyć do nas mogli nie tylko obecni członkowie, ale także osoby, które na co dzień studiują i nie mogą być na każdym spotkaniu.
Co więcej, 7 grudnia w parafii w Kończycach Małych w ramach niecodziennego pogodnego odbył się wieczór filmowy, w trakcie którego obejrzeliśmy film ,,Sprawa Chrystusa". Był to bardzo ubogacający wieczór pełen refleksji i radości wspólnoty.

 

...parafii św. Marii Magdaleny w Czechowicach-Dziedzicach

Grudzień to czas oczekiwania, ale i radości. Dla oazy młodzieżowej z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach był to pracowity okres. Młodzież zajmowała się pakowaniem oraz sprzedażą opłatków, która trwała przez cały Adwent. Oprócz tego prężnie pomagali przy próbach jasełek, które przygotowali wraz z Oazą Dzieci Bożych (premiera odbyła się 1 stycznia).

Pod koniec miesiąca, kiedy wszyscy już wypoczęci i najedzeni wrócili w wir codzienności, obie oazy przygotowały spotkanie opłatkowe. Były śmiechy, były kolędy, ale i... konkurs na to, kto obierze mandarynkę jedną ręką! Po świetnie spędzonym przedpołudniu, wszyscy szybko poszli do swoich domów, aby przygotować się do wieczornego kolędowania. W około 20 osób oaza poszła po kolędzie do pobliskich domów, aby tam głosić Dobrą Nowinę i życzyć domownikom szczęśliwego Nowego Roku.

Mamy nadzieje, że ten czas pozwolił nam naładować baterie i z przytupem wejść w kolejny rok, aby stawić czoła nowym wyzwaniom.

 

Dziękujemy oazowiczom z Kęt, Kończyc Małych oraz Czechowic za udział w ostatnim w 2018 roku Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje ze stycznia czekamy tradycyjnie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte