FB IMG 1540674767719 Oazowicze z naszej diecezji po raz kolejny udowadniają, że pomysły na wspólne spędzanie czasu nigdy się im nie kończą, a słowo „nuda” mogłoby dla nich nie istnieć. Zobaczcie, jak spędziły październik wspólnoty z...

...parafii pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach

W tym miesiącu Oaza młodzieżowa z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej uczestniczyła w dwóch ciekawych spotkaniach ogólnych.

W pierwszy piątek miesiąca poznawaliśmy najważniejsze objawienia maryjne. Każda grupa miała za zadanie przygotować scenkę na temat wylosowanego wydarzenia. To spotkanie wprowadziło nas w miesiąc różańcowy. W ostatni piątek miesiąca zastanawialiśmy się nad tematem świętości. W oparciu o adhortację papieża Franciszka tworzyliśmy barwne lapbooki, czyli plansze przedstawiające ten temat. Dzięki temu spotkaniu uświadomiliśmy sobie, że świętość jest czymś osiągalnym, a całe nasze życie to misja.

 

 

parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Sułkowicach Łęgu

Dnia 19 października w naszej parafii odbyła się adoracja dla oazowiczów i osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzin. Spotkanie było poświęcone wierze. Przed adoracją odbyła się celebracja, na której ksiądz włączył nam krótki film, przedstawiający nasze życie w ciągłej rutynie, który uświadomił nam, że musimy kierować się wiarą w Chrystusa, bo to On jest naszym przewodnikiem w życiu. Można to porównać do ,,układania puzzli”, jak to zaprezentował ksiądz Tomasz. Po celebracji rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której każdy mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo. „Bardzo podobała mi się adoracja. Zrozumiałam że Jezus powinien być dla mnie najważniejszy. Nie powinniśmy planować sobie życia do przodu, bo to Jezus układa karty w naszym życiu.” (Dominika, przed 3oOND)

Z kolei dnia 26 października naszą Oazę odwiedzili wyjątkowi goście. Karolina i Mateusz, których doskonale znamy ze Studium Animatora, z chęcią przyjęli zaproszenie. Młodym oazowiczom głosili swoje świadectwo wiary. Opowiadali o swoich doświadczeniach z rekolekcji i mówili o duchowych przemianach w ich życiu. Ich świadectwa były dla nas bardzo pouczające i dużo wynieśliśmy z tego spotkania. Po rozmowie z gośćmi zajęliśmy się tym, co oazowicze lubią najbardziej, czyli integracją.

 

 

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte

    

   …parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu

   Podczas Tygodnia Misyjnego, 26 października, wspólnota oazowa z Ciśca prowadziła różaniec w kilku językach. Cisieccy parafianie mogli usłyszeć część "Zdrowaś Mario" po łacinie, ale też w językach nowożytnych - niemieckim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Drugą część modlitwy wszyscy odmawiali wspólnie po polsku. Było to ciekawe doświadczenie i dla parafian, i dla młodzieży, która mogła wykorzystać swoje umiejętności. Przede wszystkim jednak była to modlitwa jednocząca z misjonarzami, w intencji których był odmawiany ten różaniec.

    

   ...parafii św. Barbary w Strumieniu

   W miesiącu październiku nasza wspólnota skupiła się głównie na ewangelizacji w szkole podstawowej i gimnazjum. Odbyła się ona 22 października. Działaliśmy na 7 godzinach lekcyjnych. Celem naszej ewangelizacji było pokazanie, jak żyje typowy oazowicz. Dzieliliśmy się świadectwem relacji z Bogiem oraz radością chrześcijańską, prowadząc zabawy. W naszym spotkaniu nie mogło zabraknąć przygotowanej przez nas pantomimy.

    

   Jesteśmy pewni, że również w listopadzie w Waszych wspólnotach będzie się dużo działo. Czekamy na zdjęcia i relacje na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   A oazowiczom z Leszczyn, Sułkowic Łęgu, Ciśca i Strumienia bardzo dziękujemy za udział w DKSowym Prześwietleniu Miesiąca!