IMG 20180920 120125 Pierwszy miesiąc nowego roku formacyjnego już za nami! Przeczytajcie zatem, co działo się we wrześniu we wspólnotach oazowych z...

... parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Sułkowicach Łęgu

W czwartek, 20 września, odbyła się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczyła cała Oaza, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz zaproszeni goście. Zawitała do nas między innymi moderatorka rejonu, Martyna. Adorację przygotował Bartosz, który również wcielił się w rolę...

narratora. Podczas adoracji mogliśmy się wyciszyć, by móc usłyszeć mówiącego do nas Boga, którego tak często zagłuszamy. Można było również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Całe wydarzenie uświetniali swoją grą nasi niezastąpieni muzyczni: Bartek i Iza. Po zakończonej modlitwie poszliśmy do naszej świeżo wyremontowanej salki na herbatkę, po czym rozeszliśmy się do domów.

…parafii pw. św. Floriana w Żywcu Zabłociu

Nasza Oaza spotkała się 28 września na śpiewie i przygotowaniu do Eucharystii, w której następnie wzięliśmy czynny udział. Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w salce, przywitaliśmy nowych oazowiczów i wspólnie integrowaliśmy się na pogodnym wieczorku. To był czas, kiedy spotkaliśmy się wszyscy razem. Mogliśmy porozmawiać, pobawić się wspólnie i na nowo poznać siebie nawzajem. Po dobrej zabawie rozdzieliliśmy się i udaliśmy się ze swoimi animatorami na spotkania formacyjne. To również był bardzo owocny czas. Każdy podzielił się swoim świadectwem wiary i na pewno wyniósł coś dobrego z tego spotkania. 

…parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce

Słonecznego wrześniowego dnia uczniowie 7. i 8. klas szkoły podstawowej w Straconce przyjęli na swoich lekcjach nietypowych gości. To straceńscy oazowicze postanowili odwiedzić młodych ludzi, by opowiedzieć im o wspólnocie i zaprosić na spotkania Oazy. Na początku zajęć rozpoczętych modlitwą uczniowie dostali puzzle, z których wspólnie ułożyli krzyż. Ta prosta aktywizacja pokazywała, że chociaż się różnimy to możemy razem tworzyć wspólnotę zebraną wokół Chrystusa. Następnie nastolatkowie dowiedzieli się, czym jest Ruch Światło-Życie oraz usłyszeli osobiste świadectwa oazowiczów, ukazujące, co można zyskać dzięki Oazie i dlaczego warto pojechać na rekolekcje wakacyjne. Po obejrzeniu filmu, przedstawiającego jak wyglądał poprzedni rok formacyjny wspólnoty ze Straconki, uczniowie dostali zaproszenia na piątkowe spotkania oazowe. Chwała Panu za ten czas! Niech On prowadzi każdego z nas swoją miłością! 

 

Dziękujemy wspólnotom, które wzięły udział we wrześniowym Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje i zdjęcia z października czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ozio_gallery_nano