Za nami kolejny miesiąc roku formacyjnego. Zobaczcie, jak przeżywały kwiecień wspólnoty z…

… Żywca-Zabłocia (parafia św. Floriana)

Kwiecień był dla wspólnoty oazowej parafii św. Floriana niezwykłym i pełnym wrażeń czasem. Poza obowiązkami, które wykonujemy w roku formacyjnym, braliśmy udział w Misjach Świętych, które trwały od 15 do 22 kwietnia. Poprowadził je o. Marcin Ciechanowski, paulin z

Jasnej Góry. Były to dziewiąte misje z okazji 70-tej rocznicy erygowania naszej parafii 

Droga, którą mieliśmy szansę przebyć z ojcem Marcinem, pełna była głębokich refleksji na temat ludzkiego życia. Ojciec z pasją i oddaniem, ale również z inteligentnym poczuciem humoru, przekazywał nam swoją miłość do Słowa Bożego. Opierając się na nim, zachęcał do poszukiwania prawdziwego, pełnego szczęścia w Bogu, bo tylko On może być dla człowieka źródłem nasycenia.

Ojciec ukazał nam Boga, który, dając wolność człowiekowi, z miłością i otwartymi ramionami wciąż czeka na niego i pragnie jego obecności. Ukazał Boga miłosiernego, który ludzkie cierpienie potrafi przemienić w drogę prowadzącą do Niego. Ojciec z radością i siłą ducha wlewał w nasze serca otuchę i pokój, zarażając nas swoim młodzieńczym entuzjazmem. Jego wybuchowe, aczkolwiek dotykające głębi ludzkich serc konferencje, z pewnością na długi czas pozostaną w naszej pamięci 

...Oświęcimia

W tym miesiącu oaza młodzieżowa z Oświęcimia brała udział w spotkaniu wielkanocnym. Wszyscy wspólnie przeżyli Eucharytię, aby później cieszyć się ze zmartwychwstania Pana. Oaza Dzieci Bożych wybrała się na wycieczkę w góry na Rysiankę. Dzieciaki szły szlakiem papieskim – drogą światła. Każda z czternastu stacji, wzorowanych na stacjach drogi krzyżowej, oznaczona była wielkim kamieniem z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz insygniami papieskimi. Dzieci mogły się dowiedzieć o spotkaniach zmartwychwstałego Chrystusa z uczniami aż do Wniebostąpienia.

Dziękujemy serdecznie wspólnotom, które wzięły udział w kwietniowym DKSowym Prześwietleniu Miesiąca, a na relacje z maja czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.