Nadeszła długo wyczekiwana wiosna, na drzewach pojawiają się pierwsze zielone liście, a ptaszki ćwierkają, że w marcowym DKSowym Prześwietleniu Miesiąca baaardzo dużo się dzieje! Zapraszamy do lektury!

Mazańcowice

Oaza młodzieżowa z Mazańcowic spędziła weekend w Koszarawie Bystrej, uczestnicząc w rekolekcjach. Tematem przewodnim spotkań formacyjnych było

dobro, sposoby dzielenia się nim oraz bariery, które należy w sobie pokonać aby być lepszym człowiekiem. Podczas jednej z adoracji uczestnicy rekolekcji złożyli na ołtarzu jedną drobną rzecz, która symbolizowała oddanie Bogu jakiejś dziedziny życia. Oprócz uczenia się o postawach, które podobają się Bogu Oaza miała również czas na integrację podczas popołudniowego spaceru czy wieczoru filmowego. 

Inwałd

Piątek 23 marca był wyjątkowym dniem, a wszystko dzięki spektaklowi, który młodzież przedstawiła wieczorem. Długie tygodnie przygotowań dobiegły końca. Współczesne misterium pt. "Obecny" pokazywało obecność Jezusa na różnych etapach życia człowieka. We wszystkich sytuacjach, w których spotykają nas trudności, brak zrozumienia lub wyrozumiałości, On zawsze jest przy nas.

Czechowice-Dziedzice – parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela

Marzec był dla wspólnoty oazowej parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach intensywnym czasem. Poza spotkaniami formacyjnymi w naszych grupach braliśmy też aktywny udział w tym, co działo się w naszej parafii i mieście. W drugi piątek miesiąca nasza niewielka wspólnota włączyła się w posługi podczas Eucharystii, służąc śpiewem i włączając się w Liturgię Słowa. Wzięliśmy też udział w młodzieżowej, wielkopostnej adoracji organizowanej w sąsiedniej parafii, Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, jak i Dniu Młodzieży w Niedzielę Palmową. Nie zabrakło również czasu na integrację nad wspólnym ciastkiem. Licznie uczestniczyliśmy także w Triduum Paschalnym, przeżywanym przez dwie osoby z naszej wspólnoty w formie rekolekcyjnej.

 

Skoczów

Marzec w naszej wspólnocie minął bardzo pracowicie. Jak co roku włączyliśmy się w organizację skoczowskiej Drogi Krzyżowej na Kaplicówkę. Nasi oazowicze prowadzili rozważania, przygotowali śpiew i przy każdej stacji odtwarzali scenki. Tuż po zakończeniu Drogi Krzyżowej zaczęliśmy przygotowania do Niedzieli Palmowej – przystąpiliśmy do produkcji palm wielkanocnych. Każda z nich była piękna i kolorowa, bogata w ozdoby, jedyna w swoim rodzaju. Następnego dnia rozpoczęliśmy sprzedaż palm – cieszyły się one dużym zainteresowaniem. 

W niedzielę włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Młodzieży w parafii przez udział w Mszy świętej. Nasi oazowicze przygotowali uroczysty wstęp do liturgii, czytania, psalm, a schola śpiew i pieśni. Również w niedzielę reprezentacja naszej wspólnoty udała się na obchody Światowego Dnia Młodzieży do Bielska, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej procesji do katedry św. Mikołaja i w Mszy świętej.

W okresie przedświątecznym oprócz formacji włączyliśmy się w wiele innych inicjatyw. A co najważniejsze mamy wiele nowych pomysłów! Pozdrawiamy!

 

Andrychów – parafia św. Macieja

Tradycją młodzieży z naszej parafii jest przygotowywanie Drogi Krzyżowej, która odbywa się po Liturgii Wielkiego Piątku. Od początku Wielkiego Postu spotykaliśmy się na wspólnym wymyślaniu oprawy artystycznej oraz tematu przewodniego. Tym razem na każdą z napisanych przez nas stacji składał się list Maryi do cierpiącego Jezusa oraz list matki do dziecka, w którym poruszane były problemy m.in. samotności, grzechu i nałogów. Droga Krzyżowa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem parafian – kościół był wypełniony po brzegi. A po jej zakończeniu wspólnie odwiedzaliśmy parafie naszej diecezji, modląc się przy Grobach Pańskich.

Dziękujemy wszystkim wspólnotom, które wzięły udział w marcowym Prześwietleniu Miesiąca. Kwiecień zapowiada się równie pracowicie, więc nie zapomnijcie przysłać relacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.