Jak ten czas leci! Za nami już pierwszy miesiąc nowego roku. Zobaczcie sami, jaki był intensywny. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie się działo! 

Cisiec - parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego

7 stycznia młodzież z naszej parafii przedstawiła tradycyjne jasełka. Włożyliśmy w przedstawienie sporo pracy, poświęcając czas na próby i odpowiednie przygotowanie, ale była to dla nas dobra zabawa i kolejna partia wspomnień. Aktorzy bardzo wczuli się w swoje role, dzięki czemu każdy mógł cofnąć się 2000 lat wstecz i przeżywać narodzenie Pana Jezusa. Jasełka podzielone były na

poszczególne sceny: w pierwszej z nich pokazaliśmy Józefa i Maryję szukających schronienia, w drugiej pasterzy, którym oznajmiano dobrą nowinę, w kolejnej wystąpił Herod, który nie dopuszczał do siebie myśli, że może istnieć jakiś król większy od niego, natomiast ostatnia scena rozgrywała się przy stajence. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś nie tylko dla siebie, ale też dla wszystkich, którzy przyszli obejrzeć efekty naszej pracy.

ozio_gallery_nano

Czechowice-Dziedzice - parafia pw. św. Barbary

Po intensywnym grudniu, w którym nasza oaza prężnie zajęła się pakowaniem i sprzedawaniem opłatków, przyszedł czas na chwilę oddechu. Z racji tego, że styczeń kojarzy się wszystkim z karnawałem i zabawą, udało się nam zorganizować pogodny wieczór, na którym graliśmy w nasze ulubione zabawy i cieszyliśmy się swoją obecnością. Oczywiście nie zabrakło także czasu na formację! Ten miesiąc poświęciliśmy ważnemu tematowi, a mianowicie modlitwie. Zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób możemy ją ubogacić, oraz dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami związanymi z jej działaniem w naszym życiu. Teraz w ramach ferii nasza oaza młodzieżowo-dziecięca przygotowuje się na wspólny wyjazd do Ustronia, wierząc, że wykorzystamy w praktyce to, co udało nam się odkryć w styczniu.

 

Dziękujemy oazowiczom z Ciśca i Czechowic-Dziedzic, a na relacje z lutego czekamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!