Szaro, buro i ponuro. Listopad najsmutniejszym miesiącem w roku? Oazowicze z naszej diecezji udowadniają, że wcale nie! Popatrzcie, ile radości spotkało ich w tym miesiącu!

Bielsko-Biała, Osiedle Polskich Skrzydeł

W dniach od 10 do 12 listopada uczestniczyliśmy w wyjeździe ewangelizacyjnym z kandydatami do bierzmowania w Lipniku. Przypominaliśmy sobie i poznawaliśmy cztery prawdy życia duchowego. 

Na początku naszego wyjazdu pochylaliśmy się nad tematem Bożej miłości i Bożego planu na nasze życie. Odkrywaliśmy, co to tak naprawdę jest miłość. Później podczas konferencji rozważaliśmy temat grzechu. Uświadamialiśmy sobie naszą grzeszność i mogliśmy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Następnie spędzaliśmy czas na Eucharystii, spotkaniach w grupach, wspólnym jedzeniu i pogodnym wieczorze. Najważniejszym punktem była

niedzielna Msza Święta, na której przyjmowaliśmy Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela. Wracaliśmy do domu umocnieni z nowymi doświadczeniami wiary, a owoce tych rekolekcji zauważamy cały czas. I za to wszystko chwała Panu! 

 

Kozy

1 listopada oaza młodzieżowa z Kóz sprzedawała znicze na parafialnym cmentarzu. Pomimo mroźnej pogody i zmęczenia na naszych twarzach widniały uśmiechy. Ogrzewaliśmy się gorącą herbatą i życzliwością ludzi. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

 

 

 

 

Strumień

Listopad był pracowitym miesiącem dla strumieńskiej oazy. Na początku miesiąca przeprowadziliśmy Bieg Samarytański, który pomógł nam bardziej zrozumieć trudne sytuacje,  jakie przytrafiają się niektórym ludziom. Na kolejnych spotkaniach przeprowadziliśmy Oazowy Teleturniej, który dał nam szansę zapoznania się z życiorysem św. Jana Pawła II oraz innych wielkich ludzi. Miesiąc ten uważamy za udany i nie możemy się doczekać, co przyniosą kolejne.

 

 

Kobiernice

Do naszej oazy należy sporo, bo ponad 40 osób. Spotykamy się co piątek o 19:00 na spotkaniach w grupach, następnie wszyscy razem na śpiewie. Na początku listopada, z okazji uroczystości Wszystkich Świętych wieczorem prowadziliśmy na cmentarzu różaniec w intencji zmarłych. W pierwszy piątek miesiąca prowadziliśmy adoracje w naszym kościele parafialnym. Pojechaliśmy także na czterodniowe rekolekcje w Zakopanem, które były wspaniałym czasem formacji, integracji z innymi uczestnikami i dobrej zabawy. W 3. niedzielę miesiąca mieliśmy Mszę oazową, podczas której ubogacaliśmy liturgię śpiewem. Nasza oaza była także gospodarzem dyskoteki andrzejkowej dla rejonu andrychowsko-kęckiego. Zabawa trwała do północy, lecz przed nią odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem wszystkich wspólnot oazowych naszego rejonu.

 

Co więcej, Oaza z Kobiernic zaprasza na swoją stronę internetową! www.oazakobiernice.pl

 

Dziękujemy wspólnotom, które wzięły udział w DKSowym Prześwietleniu Miesiąca  i tradycyjnie zachęcamy do przesyłania relacji i zdjęć z grudnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!