My podsumowujemy kwiecień, wrzucamy Wam FOTY i VIDEO i czekamy na więcej z maja na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

Buczkowice

O tym, jak szybko może upłynąć czas Wielkiego Postu, jeśli przeżywany jest intensywnie, nasza wspólnota przekonała się dzięki przygotowaniom do posługi muzycznej podczas Triduum Paschalnego. Do stworzenia wspólnie z nami świątecznego chóru zaprosiliśmy również osoby niezwiązane z oazą, co wpłynęło na budowanie jedności w parafii.

Wspólne śpiewanie nie przyćmiło przygotowań duchowych, w których bardzo pomogły nam „zdrapki...

...wielkopostne” oraz warsztaty wielkopostne poprowadzone przez naszą Odpowiedzialną.

Oczywiście, jak co roku, przedstawiciele naszej wspólnoty uali się na Światowy Dzień Młodzieży obchodzony podczas Niedzieli Palmowej w bielskiej katedrze pw. św. Mikołaja. To wielka radość, kiedy spotyka się tylu wierzących, młodych ludzi - w tym wielu znajomych z rekolekcji wakacyjnych.

Wzmocnieni energią Dnia Wspólnoty, wszyscy aż rwali się do posługi w czasie Triduum Paschalnego. Jak co roku, oazowicze podczas liturgii czytali czytania, modlitwę wiernych, komentarze, a także śpiewali psalmy.  Znaczna większość  z nas była też zaangażowana  w śpiew  w chórze, dzięki któremu wszyscy wierni mogli lepiej przeżywać liturgię wielkanocną.  Nie mogło zabraknąć nas w czasie adoracji młodzieży przy grobie Jezusa, którą zgodnie z wieloletnim zwyczajem parafialnym poprowadziliśmy od godziny 23.00 do północy.

Za czas Świat Paschalnych dziękujemy panu Bogu i wszystkim, którzy wraz z nami je przeżywali. Teraz chcemy skupić się na formacji i własnym rozwoju duchowym, a wszystkim oazowiczom i sympatykom naszego Ruchu życzymy, aby ZMARTWYCHWSTAŁY żył w Waszych sercach i umacniał je każdego dnia!

 
 
 

Chybie

Ostatnie miesiące dla naszej wspólnoty to przede wszystkim radość ze spotkania z drugą osobą, czas budowania relacji, radość ze służby innym oraz próba inspiracji do działania wszystkich członków Wspólnoty.

Cykl inspirujących spotkań zapoczątkowała animatorka Karolina Hudziec, która zgodziła się przyjechać na drugi koniec diecezji i wygłosić konferencję oraz podzielić się z nami swoim świadectwem. Jej oddanie i zaangażowanie w przekazywane treści, poruszyło niejedno słuchające serce, czego efektem jest rekordowa (jak do tej pory) ilość zgłoszeń uczestników na rekolekcje.

Kolejne bardzo ważne spotkanie miało miejsce podczas wizytacji Księdza Biskupa Piotra Gregera w naszej parafii. W niedzielę ksiądz biskup spotkał się z nami oraz pozostałymi grupami młodzieżowymi i dziecięcymi naszej parafii i skierował do nas swoje słowo o oddaniu służbie, wspólnocie i parafii oraz o pięknie liturgii, o które każdy z nas powinien zabiegać i dbać.
Jeszcze w czasie Wielkiego Postu, członkowie Oazy pomagali w zorganizowaniu Drogi Krzyżowej ulicami naszej wsi oraz służyli w czasie jej trwania swoim głosem i ramieniem podczas niesienia krzyża.

Ostatnie spotkania to także czas wspólnotowej modlitwy i Mszy Świętej, bo powodów do uwielbienia i dziękczynienia nam nie brakuje. Kilku z nas przekroczyło ważną datę osiemnastych urodzin, niektórzy zdali egzamin na prawo jazdy, jeszcze inni dziękowali za łaskę bierzmowania i opiekę podczas egzaminów gimnazjalnych.

A, no i nie zapominajmy o maturzystach, oni, choć zestresowani, nie opuszczali ani jednego spotkania, znajdując w nich „Oazę spokoju” i ładując akumulatory na wymagające tygodnie egzaminów. Aby dodać im otuchy, część wspólnoty wybrała się na pieszą pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik bo „tylko w Bogu nasze jest Zbawienie” a we wspólnocie siła.
Szalom.

ozio_gallery_nano

Skoczów św. ap. Piotra i Pawła

Jesteśmy wspólnotą oazową działającą przy parafii św. ap. Piotra i Pawła. Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 19.00, po mszy wieczornej,  w salkach katechetycznych.  Jest nas ok. 25, ciągle się rozrastamy i prężnie działamy!

Kwiecień w naszej wspólnocie minął bardzo pracowicie, oprócz formacji podjęliśmy wiele innych inicjatyw...

Jak co roku, włączyliśmy się w organizację skoczowskiej drogi krzyżowej na Kaplicówkę, która miała miejsce 7 kwietnia. Nasi oazowicze prowadzili rozważania stacji drogi krzyżowej, włączyli się w śpiew i przy każdej stacji odtwarzali sceny zapisane w Piśmie Świętym.

Tego samego dnia, po zakończeniu drogi krzyżowej, rozpoczęliśmy przygotowania do Niedzieli Palmowej. Nasza schola spędziła piątkowy wieczór na próbach, a reszta zabrała się do produkcji palm wielkanocnych. Manufakturę palm kontynuowaliśmy również w sobotę, aż do godzin popołudniowych. Udało nam się zrobić ich ponad dwieście, więcej niż w poprzednich latach, każda z nich była piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. W sobotę, przed wieczorną mszą świętą, zaczęliśmy sprzedaż palm, którą zakończyliśmy następnego dnia wieczorem. Palmy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W niedzielę, nasza oaza włączyła się czynnie w obchody Światowego Dnia Młodzieży w parafii, przez udział w mszy świętej o godzinie 9.00. Nasi oazowicze przygotowali: uroczysty wstęp do liturgii, czytania, psalm, a nasza schola śpiew i pieśni.

Również w niedzielę, udaliśmy się na obchody Światowego Dnia Młodzieży do Bielska, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej procesji do katedry św. Mikołaja i  we Mszy świętej.

Pozdrawiamy!