Poświąteczne, trochę spóźnione ale jakże obfite prześwietlenie marca już jest! Czytajcie, podziwiajcie i wysyłajcie swoje relacje na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :)

Mazańcowice

W dniach 3-5 marca oaza młodzieżowa z Mazańcowic wraz z Księdzem Arturem Micorkiem przeżywała Oazę Modlitwy w Polance Wielkiej. Uczestnicy wyjazdu mieli okazje do zatrzymania się i pogłębienia relacji z Bogiem w trakcie wspólnych adoracji, Mszy Świętych oraz spotkań w małej grupie. Tematem wyjazdu była modlitwa. Nie zabrakło również wspólnej integracji w trakcie spaceru, w czasie wolnym oraz podczas pogodnego wieczoru którego tematem przewodnim był Ruch Światło Życie.

Bielsko-Biała Leszczyny - Dzień Kobiet na oazie.

Wszystko zaczęło się jak typowy wielkopostny piątek na oazie. Spotkaliśmy się najpierw na śpiewie, Mszy świętej i drodze krzyżowej. Wszystkie dziewczęta, jak zwykle czujne, zauważyły jednak elegancki ubiór chłopców. Po spotkaniach w grupach, oazowicze zaskoczyli nas szczerymi, chwilami zabawnymi życzeniami i pięknymi różami. Wszystkie byłyśmy zachwycone i pełne podziwu. Każda z nas podziękowała panom i w tej miłej atmosferze zakończył się dzień.

Dorota

ozio_gallery_nano

Bielsko-Biała Hałcnów

W pierwszy piątek marca, nasza wspólnota tradycyjnie zgromadziła się na Mszy św., po której poprowadziliśmy drogę krzyżową. Następnie udaliśmy się do Domu Parafialnego, gdzie podzieleni na trzy grupy rozważaliśmy treść orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post . Wieczór zakończyliśmy adoracją, która byłą doskonałą okazją do dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu.

W kolejnym tygodniu, po konferencji księdza  Krzysztof, w której odwołał się do Ewangelii z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu o kuszeniu Jezusa i przeniósł to na naszą codzienność,  wybraliśmy się do kina na film Pt: „Chata”, ekranizację książki W. P. Younga, na podstawie której było nasze świąteczne przedstawienie.

W marcu nie mogło zabraknąć również śpiewu oraz szkoły liturgii, na której nasi eksperci w tej dziedzinie, szczegółowo omówili jak wygląda liturgii w czasie Triduum Paschalnego.

Zebrzydowice

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Marcowe spotkania naszej wspólnoty oazowej Ruchu Światło – Życie w Zebrzydowicach obfitowały w przynajmniej kilka szczególnych wydarzeń. Pierwszym z nich była wizyta w naszej parafii ks. bp Piotra Gregera, który w pierwszy piątek miesiąca na wieczornej Mszy św. wygłosił kazanie na temat owocnego przeżywania postu oraz udzielił naszej młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. Nie mogło na tej Eucharystii zabraknąć naszej „oazy”, gdzie wspólnie otoczyliśmy modlitwą namaszczonych. Szczególną radością było dla nas bezpośrednie spotkanie z ks. biskupem Gregerem w niedzielne popołudnie 5 marca w salce parafialnej.

Animatorzy przedstawili wspólnoty służby liturgicznej, oazy dzieci Bożych i oczywiście oazy młodzieżowej Ruchu Światło – Życie. Szczególnie ubogaciło nas i zainspirowało świadectwo ks. bp. Piotra na temat wielkiej roli formacji oazowej oraz wspomnienia z osobistego spotkania z ks. Franciszkiem Blachnickim. W kolejny piątek 10 marca uczestniczyliśmy w wieczornej Eucharystii i nabożeństwie drogi krzyżowej, a potem odbyło się spotkanie w dużej grupie, gdzie podjęliśmy refleksję co do naszej odpowiedzialności za wspólnotę. Tydzień później, 17 marca, rozpoczęliśmy jak zawsze od Mszy św. i drogi krzyżowej, po niej nastąpiły spotkania formacyjne w grupach, a na spotkaniu ogólnym odbyła się prezentacja osoby założyciela Ruchu Światło – Życie, ks. Franciszka Blachnickiego.

Przedstawiony został jego życiorys, najważniejsze i przełomowe osiągnięcia w pracy duszpasterskiej, publikacje, historyczne zdjęcia. Podsumowaliśmy jak zwykle Apelem Jasnogórskim. Dzień 24 marca był kolejnym terminem naszego spotkania, gdzie po wieczornej Eucharystii prowadziliśmy rozważania na drodze krzyżowej. Następnie odbyło się zebranie w dużej grupie, gdzie podjęliśmy temat naszej modlitwy – rozmowy z Panem Bogiem w namiocie spotkania. Formację w miesiącu marcu zamknęliśmy spotkaniem 31.03, gdy wzięliśmy udział w Mszy św., drodze krzyżowej, a następnie odbyła się formacja w grupach i Apel Jasnogórski. Przed nami Święte Triduum Paschalne. Życzmy sobie jak najowocniejszego jego przeżycia.

Z Bogiem!