Wiecie że luty był najkrótszym miesiącem w tym roku? :D A tyyyle się działo, spójrzcie na kilka naszych relacji z tego miesiąca! A i przypominamy, jeżeli chcecie się tu znaleźć, to nic prostszego. Wystarczy wysłać nam zdjęcie ze spotkania, pogodnego lub jakiegoś wyjazdu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my już się resztą zatroszczymy ;)

A więc poniżej pierwsza relacja i nie zapomnijcie kliknąć Więcej po zdjęcia!

Hałcnów:

Nasza wspólnota oazowa składa się z ok. 60 osób. Spotykamy się w każdy piątek, na Mszy o 17:15, a następnie udajemy się do salki na spotkanie.
Luty zaczęliśmy od wspólnej adoracji, po której poszliśmy się do Domu Parafialnego na spotkanie podsumowujące nasze przedstawienie pt: „Chata”. Była to okazja, żeby podziękować wszystkim aktorom, tancerzom i osobą zaangażowanym w przygotowanie spektaklu za ich trud i poświęcenie.
W kolejny piątek podzieliśmy się na grupy „mieszane”, w których rozważaliśmy temat „wolności”. Wieczór zakończyliśmy dzieleniem się wnioskami ze spotkań i wspólną modlitwą.
W lutym nie zabrakło również śpiewu, po którym animatorzy wybrali się do kina na film Pt:

„Milczenie” opowiadający o dwóch misjonarzach, którzy w Japonii walczyli z prześladowaniem chrześcijan i głosili Słowo Boże.
Niewątpliwe najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem, był pogodny wieczór, który udało się nam zorganizować w ostatni piątek przed Wielki Postem. Tym razem bawiliśmy się w znane i lubiane kalambury. Naszym zadaniem było pokazywać lub rysować hasła z kategorii: telewizja, przysłowia, przypowieści biblijne i życie naszej wspólnoty. Wieczór zakończyliśmy wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu.

ozio_gallery_nano

Zebrzydowice:

Po przerwie związanej z feriami zimowymi w naszej zebrzydowickiej oazie Ruchu Światło – Życie ponownie ruszyliśmy ze spotkaniami formacyjnymi. W piątek 3 lutego zawiązaliśmy wspólnotę na wieczornej Mszy św., a następnie zorganizowaliśmy taneczny pogodny wieczór w salce parafialnej. Uczestnicy m.in. nauczyli się tańczyć Menuet. Później były spotkania w grupach i na zakończenie apel jasnogórski. W piątek 10 lutego tradycyjnie rozpoczęliśmy Eucharystią i korzystając z okresu karnawałowego urządziliśmy kolejny pogodny wieczór: utworzyliśmy 2 drużyny i zagraliśmy w popularną grę tabu.

Dopełnieniem oczywiście były spotkania formacyjne w grupach i apel jasnogórski. W kolejny piątek 17 lutego przeżyliśmy naszą wspólnotową Mszę św., którą przygotowaliśmy od strony posługi liturgicznej i muzycznej, a przewodniczył jej nasz moderator, ks. Darek Suchy. Następnie odbyła się celebracja 4 kroku ku dojrzałości chrześcijańskiej – Kościół, na której aktywnie udzielali się uczestnicy formacji przed 2 st. Oazy Żywego Kościoła. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było spotkanie w dużej grupie i apel jasnogórski.

W ostatni piątek lutego nasze spotkanie niezmiennie rozpoczęła Eucharystia, po której był słodki poczęstunek i ostatni pogodny wieczór przed Wielkim Postem. Odbyła się też formacja w grupach i na zakończenie apel jasnogórski. Mamy ustalony z naszym moderatorem plan zajęć na najbliższy okres, a szczególnie istotne będzie dla nas spotkanie z ks. bp. Piotrem Gregerem, wizytującym naszą parafię w pierwszej połowie marca.

Kończyce Małe:

Oaza z Kończyc Małych 24. lutego wspólnie spotkała się, aby razem chwalić Boga na Mszy Świętej od której zaczęła oazowy wieczór. Spotkanie miało charakter informacyjny o rekolekcjach wakacyjnych, jak również miało zachęcić niezdecydowanych uczestników do wyjazdu. Animatorzy przygotowali prezentację ze zdjęciami, żeby obrazowo pokazać, jak fantastycznie można spędzić wakacje na rekolekcjach. Po obejrzeniu prezentacji zaczął się pogodny wieczór składający się z jedzenia pizzy oraz grania w gry. Największym entuzjazmem cieszyła się gra w mafię. :) ~Renia