W tym miesiącu przegląd zawitał do trzech wspólnot które chciały się z nami podzielić minionymi wydarzeniami. Wszyscy jesteśmy w szoku że dotarło do nas tylko tyle. Wygląda na to, że okres świąteczno - noworoczny to czas bez zabaw sylwestrowych, wigilijek i kolędowania :P

Mamy nadzieję że w styczniu się poprawicie, a tymczasem spójrzcie co dla Was przygotowały wspólnoty z:

Pierśćca:

Nasza wspólnota oazowa z Pierśćca z Sanktuarium św. Mikołaja w minionym miesiącu oprócz spotkań formacyjnych przygotowywała się do świąt Bożego Narodzenia. Tradycją stało się wspólne kolędowanie w domach naszych rodzin, dlatego dużo wcześniej ćwiczyliśmy na szkole śpiewu kolędy, te bardziej i mniej znane, co dało nam...

mnóstwo radości. :)

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte

   Chybia:

   Nasza grupa oazowa składa się z około dwudziestu-pięciu członków, sześciu  animatorów, moderatorki Ani i księdza. Gromadzimy się w salkach katechetycznych o godzinie osiemnastej.

   Pierwsze spotkanie w miesiącu jest zawsze mszą świętą dla młodzieży, w którą włączamy się poprzez różne posługi oraz śpiew.

   W kolejnych tygodniach nasze spotkania zaczynamy od wspólnej modlitwy, następnie dzielimy się na grupy, w których rozwijamy swoją formację. Po spotkaniach znów gromadzimy się razem, by radośnie spędzić resztę wieczoru.

   W tym miesiącu ten czas zabawy spędziliśmy rozwiązując quiz oraz przygotowując świąteczne, własnoręcznie malowane bombki (nasze prezenty).

   Wyjątkowe było dla nas ostatnie spotkanie- Wigilijka. Zaczęliśmy tradycyjnie od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz opłatka. Potem zaczęły się  rozmowy, kolędowanie, wręczanie podarunków i oczywiście…jedzenie (bez którego trudno wyobrazić nam sobie oazę)!

   Kończyc Małych:

   W czwartek, 29. Grudnia 2016r. młodzież oazowa z Kończyc Małych wraz z księdzem Tomaszem Niedzielą zorganizowała kolędowanie dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej "Bursztyn". Wcześniej wybrane kolędy i polskie piosenki świąteczne przygotowano w formie śpiewników, które zostały rozdane również mieszkankom DPS-u. Młodzież spędziła z paniami miłe popołudnie w świątecznej atmosferze wspólnego śpiewu.

   Wspólny czas oaza uświetniła grą na gitarze oraz życzeniami składanymi paniom razem z drobnymi upominkami. W trakcie kolędowania zarówno mieszkanki DPS-u, jak i młodzież nagrała życzenia dla polskich żołnierzy przebywających na misjach zagranicą. Był to prawdziwie Boży czas spędzony w duchu jedności i wspólnoty.