EK NEOU RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE (CIESZYN)

Odpowiedzialni za wspólnotę :

ks. Grzegorz Pasternak, Mateusz Krzempek

Kontakt:

Telefon komórkowy: Mateusz - 723 066 667

 

Oaza Dorosłych rejonu Cieszyn-Wisłą od kilku lat zwana Ek nèou [z greckiego ‘znowu’, ‘na powrót’, ‘na nowo’]. Nazwa ma symbolizować nieustanny proces podnoszenia się człowieka z grzechu i na powrót odnalezienia swojej godności Dziecka Bożego w Chrystusie.

Nasza wspólnota pragnie być miejscem duchowego wzrostu i metanoi, która pomaga w atmosferze Miłości kształtować Nowego Człowieka. Staramy włączać się swoją obecnością i modlitwą aktywnie w życie parafii, rejonu, diecezji. Prowadzimy wraz z innymi wspólnotami szeroko pojęte Dzieło Nowej Ewangelizacji stosując coraz to nowsze środki przekazu i multimedia.

Spotykamy się w soboty, przy parafi Marii Magdaleny w Cieszynie. Rozpoczęcie o godz 16:30 w salce JP2 (wejście od ul. Sejmowej) Formacja odbywa się w ‘małych grupach’ prowadzonych przez naszych animatorów. Centrum naszego wspólnego spotkania jest Eucharystia, na której posługujemy we wszelaki możliwy sposób dbając o jak najlepsze i pełne przeżywanie piękna liturgii. Po Mszy Świętej kontynuujemy naszą radość we wspólnocie na Agape, w tym przypadku celebrując dobrym jedzeniem i miłą rozmową. Kończymy wspólną modlitwą. 

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Mateuszem pod numerem 723 066 667

Menu Oazy dorosłych: