27-29 IX 2019 Pan Bóg pozwolił mi przeżyć piękny weekend w Zembrzycach. Już w samochodzie w drodze na dni skupienia trafiłam na fragment Psalmu 37 " Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca ". Na parkingu Domu Rekolekcyjnego przywitał nas Tomek (nasz łącznik) i zapytał, który raz tu jestem? Odpowiedziałam, że spędziłam tutaj przed laty weekend i wtedy zapragnęłam, aby przyjechać tutaj całą rodziną. I oto jesteśmy, cała szóstka, spełniają się marzenia mojego serca.
Tematem pierwszego dnia skupienia była modlitwa małżeńska. Eucharystia, piękna konferencja - wprowadzenie do tematu, a później rozważania w kręgach. Jednak czas nagli i nie da się wypowiedzieć wszystkiego w ciągu jednego spotkania, a temat zarzucony pracuje w nas nawet w nocy. I teraz chcę się z wami podzielić moimi przemyśleniami: oprócz wszystkich innych modlitw, najpiękniejszą modlitwą małżeńską jest AKT MAŁŻEŃSKI przeżyty zgodnie z zamysłem Pana Boga. Co to dla nas małżonków znaczy? 

Czytaj więcej...

Po raz 12. rzesza diecezjan bielsko-żywieckich wzięła dzisiaj udział w pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej żony i mężowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W Kalwarii Zebrzydowskiej żony i mężowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie.
URSZULA ROGÓLSKA /FOTO GOŚĆ

- Jak mi żona 32 lata po ślubie powiedziała, że w naszym małżeństwie jest lepiej niż tamtego dnia, to tak urosłem, że koszykarze NBA to przy mnie krasnoludki! Ale to możliwe tylko z Panem Bogiem - mówi Andrzej Czaderna z Kóz, który z rodziną i rzeszą diecezjan uczestniczył w bielsko-żywieckiej pielgrzymce rodzin.
 
Czytaj więcej...

domowy kosiol 1 01

W tym roku formacyjnym postanowiliśmy służyć na rekolekcjach wakacyjnych. Podjęliśmy się prowadzenia kręgu na rekolekcjach I stopnia w Bańskiej Wyżnej. Z parą moderatorską - Anią i Kaziem oraz całym zespołem diakonijnym przygotowywaliśmy się w radosnej atmosferze. Nadszedł upragniony pierwszy dzień wakacji i wyjazd 28 czerwca. Pierwsze moje skojarzenie to nawiązanie do naszych rekolekcji sprzed lat.

Czytaj więcej...

IMG 9506s
 
Kochana Wspólnoto,
 
Chcemy się z Wami podzielić następującą wiadomością;
W dniach 13-15 września 2019 r. w Ośrodku Diecezjalnym TABOR odbyło się Podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła. W wydarzeniu tym wzięły udział pary odpowiedzialne Domowego Kościoła w kraju i za granicą wraz z Kapłanami Moderatorami DK.
W sposób szczególny wybrzmiał temat roku "Wolni i wyzwalający" oraz List kręgu centralnego na rok formacyjny 2019/2020. Prosimy was Kochani o przeczytanie i zatrzymanie się nad jego treścią w ramach wrześniowych spotkań kręgów.
Jednocześnie, w trakcie sobotniej Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Jan Wątroba, prosząc o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Niepokalanej Matki Kościoła 17 par diecezjalnych  przekazało swą posługę nowym parom diecezjalnym. Wśród nich była także nasza para diecezjalna.
Serdecznie dziękujemy ustępującej parze diecezjalnej Zofii i Adamowi Jaroszom za ich trzyletni trud i zaangażowanie.
 
Liczymy na wspólne radosne spotkanie z Wami w Kalwarii Zebrzydowskiej 28 września 2019 r. (sobota) na rozpoczęciu roku formacyjnego DK.
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 
Grażyna i Zbyszek Niziowie                                                             Ks. Jacek Moskal 
Para diecezjalna                                                                               Moderator diecezjalny DK

Podkategorie