100 zaPREZENTuj 1 Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza moderatorów, animatorów, wszystkich oazowiczów oraz sympatyków czcigodnego sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego do uczczenia setnej rocznicy Jego urodzin w 2021 roku. Zachęcamy Was do napisania krótkiego tekstu (maksymalnie 3600 znaków) o tym, co osobiście zawdzięczacie założycielowi Ruchu Światło-Życie, przez spotkanie z Nim w czasie, kiedy jeszcze był między nami, przez spotkanie z Nim za pośrednictwem tego, co głosił i co zostało wydane za Jego życia i po Jego śmierci, przez uczestnictwo w ruchu oazowym.
Najciekawsze świadectwa wydamy w specjalnej książce, zadedykowanej ojcu Franciszkowi. Przesyłajcie je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podpisane imieniem i nazwiskiem do 24 marca 2021 roku. 
Wysłanie świadectwa będzie równoznaczne z przekazaniem Wydawnictwu Światło-Życie praw autorskich.
Dla wszystkich, których świadectwa zostaną opublikowane, przygotowaliśmy urodzinowe upominki.

Monika Tataradzińska, dyrektor Wydawnictwa Światło-Życie


IMG 20201205 100521 W sobotę 5 grudnia spotkaliśmy się na adwentowym dniu wspólnoty naszego rejonu w Czechowicach Dziedzicach, w kościele pw. Św. Barbary.
Z powodu zaistniałej sytuacji nie było nas wiele ale nawet w tak nielicznym gronie mogliśmy posłuchać konferencji księdza Marcina i spotkać się w ciszy z Jezusem eucharystycznym.
Msza święta była również transmitowana, dlatego więcej osób mogło brać w niej udział i wsłuchać się w piękno Słowa Bożego, śpiew i ciszę.
Mamy nadzieję, że ten czas adwentu będzie przez nas wszystkich dobrze wykorzystany, że odnajdziemy w naszym życiu przychodzącego Jezusa.

Czytaj więcej...

życzenia 01

Nie bójcie się! Oto zwiastuje wam radość wielką!

Łk 2,10

 

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła,

przed nami upragniony czas Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowonarodzony Chrystus stanie się w naszych rodzinach źródłem pokoju, nadziei i miłości. Niech przeżywana uroczystość Bożego Narodzenia, pomoże nam jeszcze bardziej uświadomić sobie, jak wielka miłością obdarzył nas Ojciec.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 życzymy Wam i sobie, abyśmy zapatrzeni w niełatwe losy Świętej Rodziny potrafili odrzucić wszelki lęk i niepokój. Abyśmy właśnie teraz, gdy pojawiło się tyle przeciwności potrafili jeszcze bardziej zaufać Bogu i być Jego świadkami w codzienności – w naszych rodzinach, zakładach pracy, w społecznościach, które tworzymy.

Czytaj więcej...