Pielgrzymka KWC

Wadowice 26.09.2020

Kalendarium 2020/2021

Nowe Kalendarium

Piosenka Roku OŻK 2020/21

Cały rok formacyjny!

   

DSC00248 Nasi Oazowicze nie tylko wspólnie się formują, ale i też dobrze bawią! W niektórych parafiach naszej diecezji odbyły się oazowe zabawy andrzejkowe. Przeczytajcie relacje!


30.11 2019r. nasza wspólnota z parafii pw. św. Stanisława w Andrychowie miała przyjemność wybrać się na Andrzejki do Kobiernic, by bawić się razem z całym rejonem andrychowsko-kęckim. Zaczęliśmy oczywiście od wspólnej Mszy Świętej.

Ksiądz na kazaniu nawiązał do czasu, który miał nas czekać już następnego dnia, czyli do Adwentu. Przypomnieliśmy sobie tę prostą prawdę, że najważniejsze jest dzisiaj, a nie jutro, dlatego każdego dnia powinniśmy być gotowi na przyjście Jezusa Chrystusa.
Po Eucharystii rozpoczęliśmy taneczną część tego sobotniego wieczoru. Ruch zawsze wzmaga apetyt dlatego oczywiście nie mogło zabraknąć przekąsek i wyczekiwanej przez wszystkich pizzy. W doborowym towarzystwie czas upłynął bardzo szybko, a my głośno i radośnie pożegnaliśmy stary rok liturgiczny. Cieszymy się, że co roku możemy spędzać Andrzejki w naszym oazowym gronie. To był wspaniały czas! Pamiętajmy zatem wszyscy, aby przygotować się na przyjście Jezus już dzisiaj i nie czekać do Świąt!

W przedostatnią sobotę roku liturgicznego 2018/2019 odbyła się zabawa andrzejkowa w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla na Leszczynach. Sobotni wieczór był pełen uśmiechów młodych ludzi. Gdzie by nie spojrzeć, można było dostrzec dobrze bawiącą się młodzież w duchu Nowej Kultury. Co jakiś czas ktoś udawał się do salki obok coś przekąsić i nieco odetchnąć. Wracał, by wziąć udział w tańcach integracyjnych, których była masa! Dawno się tak dobrze nie bawiłem i wiem, że nie tylko ja.

ozio_gallery_nano